Samtiden.no er det alltid noe interessant å lese, og nå er nettstedet forsterket med en midlertidig blogg. Sitat fra utsendt epost:

Hver eneste hverdag i en hel måned publiserer skribenten Jan Arild Snoen nå en blogg på www.samtiden.no der han tar for seg dekningen av USA i norske aviser. Dette gjør han fra en tydelig ståsted. Som Snoen selv skriver, hvis han var amerikaner ville han ha stemt Bush ved de to siste presidentvalgene, og han støttet krigen mot Irak.

Den lite brukervennlige bloggløsningen (ingen enkel URL, ingen RSS og ingen kommentarfunksjon) og forfatterens slagside (å hevde at darwinisme-striden dreier seg om at “skolen også skal presentere andre forklaringer” er mildest talt en grov overforenkling) til tross: dette virker grundigere og mer gjennomtenkt enn mye av det som seiler under bloggnavnet i norske aviser. Med en bedre teknisk løsning og et bredere spekter av skribenter kan Knut Olav Åmås lykkes der NRKs Mediekritikk-nettsted ikke fikk det til.