Vi tilbragte vår nyttårsaften hos Elisabeth med familie, og koste oss glugg ihjel, blant annet med Singstar ABBA. På bildet over er det – tro det eller ei – “Thank you for the Music” som avsynges. Selvsagt sto også “Happy New Year” på plakaten – den kanskje dystreste av alle ABBAs forbløffende dystre sanger. Og mens vi er inne på ABBA: via Spotify (som jeg ennå ikke har fått invitasjoner til!) fant jeg ut at Max Raabe og hans uforlignelige Palast Orchester har gjort “Super Trouper” i 30-tallstil. 🙂

01/01/2009 at 13:22
Vi hadde også ABBA Singstar på Ps3 til nyttårsaften. Desverre er jeg helt clueless på abba-tekster/melodier, noe som viste seg å være en ulempe i ‘pass the mike’, når sangene skifter i høyt tempo.
01/01/2009 at 13:32
Altså, ABBA er krevende, selv for en oldis som danset til “Money, Money” på klassefester og har en god del av tekstene innabords. Annenstemmen på “Take a Chance on Me”, for eksempel. “Take a cha-cha-chance” gjentatt en zillion ganger. Røft.
01/01/2009 at 17:40
Max Raabes versjon av Super Trooper er skrekkelig morsom og nesten bedre enn originalen – synes jeg! Hans versjon av Oops – I did it again (good ol’ Britney) er like underholdende.
Heia Max!
01/01/2009 at 18:07
En Spotify-konto er laget i en håndvending. Er det slik at du vil ha?
01/01/2009 at 18:12
Pål: Jeg har, men jeg har kone og slektninger som gjerne skulle ha fått noen invites fra meg. Der har altså Spotify vært kjipe så langt. Hvis du skulle ha et par til overs, eller tips til noen som fremdeles gir bort, så vil det bli tatt imot med takknemlighet. 🙂
01/01/2009 at 18:16
Har ikke invites, men har en sønn som lar det gå sport i å etablere nye kontoer via engelske proxy-servere 🙂
01/01/2009 at 18:20
Gå til:
http://unblockism.com
Der limer du inn: https://www.spotify.com/en/get-started/
Trykk på “browse”. Pass på at haken for “Remove scripts” er fjernet.
Opprett bruker!
01/01/2009 at 18:21
Nydelig bilde Eirik! Synd det ikke er med lyd. 😀
Koste oss veldig i går vi også!
01/01/2009 at 20:28
Det høres så enkelt ut, men ABBAs musikk er vanskelig. Benny Andersson hadde nok en liten Bach i ermet da han laget alle pianoløpene. 😀
01/01/2009 at 23:30
Genialt — takk, Pål H! *Digger Prøysen på Spotify*.
12/01/2009 at 14:41
Godt Nyttår!
Det er lenge siden jeg har kommentert her på forfatterbloggen, men bildet av deg med mikrofon ble for fristende. Fordi, jeg leker også med elektroniske duppeditter, nærmere bestemt Guitar Hero. Vi har nå både mikrofon og trommesett i tillegg til gitaren. Ingen stue er komplett uten dette utstyret. Jeg for min del spiller en del Metallica. Jada, heavy rock så det gviner. Hadde noen sagt at jeg kom til å sitte og trykke febrilsk på en plast gitar foran TV skjermen OG spilt heavy metal for noen år siden, hadde jeg blitt direkte provosert.
Men, jeg forstår deg Eirik. Det er rett og slett jævlig gøy! 😀
Abba er en god ide for Guitar Hero også…